Památky Bez Bariér - Státní Hrad Krakovec

Díváme-li se zraky i srdcem otevřeným, neujde nám, že některým mezi námi už při samotném vstupu, jiným v toku, neustlala pohostinnost života na růžích. zvlhlý zrak pojí bolavé duše, roztrhaná, ale i zhojená srdce. Všem, kterým "pukl čas" ale také všem ostatním  je brána i srdce Krakovce otevřena. V sobotu 19.8. 2023 se můžete u nás potkat s Leontýnkou, Dlouhým Jankem, zastřílet si z luku, zaházet sekerou apod. Prohlídku mohou absolvovat všichni, kdož jsou určitým způsobem znevýhodnění, včetně nevidomých či lidí upoutaných na invalidní vozík, prostě budeme a jsme stále SPOLU.

NRZP Středočeského kraje

Vážení přátelé,

            Rádi bychom vás seznámili s aktivitou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a Národního památkového ústavu, která nese název „Památky bez barier“. Tato aktivita je součástí memoranda podepsaného oběma institucemi v roce 2017. Hlavním cílem návštěvy památek je zjistit jaká je jejich přístupnost pro osoby se zdravotním postižením.

            Naše pozvání v roce 2023 je ve Středočeském kraji směřováno na státní hrad KRAKOVEC, který se nachází ve stejnojmenné obci cca 15km od Rakovníka.
Nedaleko hradu/cca 100 m/ se nachází „Hospoda u hradu“, která poskytuje zázemí návštěvníkům /turistům obce.  Vstup na WC v „Hospodě U hradu“ bude upraveno bezbariérově a za pomoci asistentů dle potřeb.

Akce potrvá v době od 10,00 – 17,00 hod. S přihlédnutím k okolnímu terénu kolem hradu a na hradě samotném budou vozíčkářům k dispozici asistenti, kteří jim pomohou překonat složitý terén nebo je přes nejkomplikovanější úseky přenesou. Nelze přenášet elektrické invalidní vozíky. V návaznosti na pohyb vozíčkářů na hradě doporučujeme vozíčkářům zvolit návštěvu hradu v tomto časovém úseku: od 10,00 hod.- 12,00 hod. nebo v době od 14,00hod.  - 16,00 hod. V této souvislosti také prosím o nahlášení počtu vozíčkářů, kteří hrad navštíví na tel. 313 549 302.

 

Vstupně: 

Vstupné pro osoby se zdravotním postižením a jejich doprovod je v rámci této akce zdarma.

 

Kontakty

www.hrad-krakovec.cz

Krakovec č.4, obec Krakovec, 270 35 Petrovice

Kastelán hradu:Mgr. Jiří Sobek, mail: sobek.jiri@npu.cz, tel. 313 549 302

 

Dopravní dostupnost:

Osobním autem

  1. Parkování je možné v horní části obce(vyznačeno značkou a pruhy na vozovce
  2. Další parkoviště je možné níže a dostanete se tam    tak že ve střední části obce se dáte vlevo a odbočíte na úpatí obce vlevo a za mostem vpravo-zde se parkuje kolmo na tok potoka
  3. V obci je možné se také doptat místních obyvatel, kteří jsou velmi vstřícní

 

Vlakem

Vlak jede pouze do zastávky Všesulov a odtud pěšky cca 5km po turistické značcwww.idos.cz)

Autobusem

Lze využít autobus společnosti Anexia z Rakovníka

Pěšky

Lze využít značené trasy Klubu českých turistů(www.kct.cz)

 

 

Závěrem: